http://www.unss.sk/

Aktivity

Výstava Fragmenty z prírody VIII.

Pozývame Vás na výstavu pod názvom „Fragmenty z prírody VIII.“, ktorú pre Vás každoročne pripravuje Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši v spolupráci s Krajským strediskom ÚNSS v Žiline.
Výstava je inštalovaná v priestoroch Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši, Školská ulica č. 4. a potrvá od 05.05.2010 do 31.07.2010 a je venovaná predovšetkým nevidiacim a slabozrakým ľuďom.

Výstava už má svoju tradíciu, o čom svedčí aj jej ôsmy ročník. Každý rok sprístupňujú pracovníci múzea vybrané exponáty s rôznym tematickým zameraním, ktoré si môžu návštevníci priamo ohmatať. Každý exponát je ošetrený nielen názvami vo zväčšenom písme, ale aj popiskami v Braillovom písme.
Inak tomu nie je ani tento rok a návštevníci si môžu „rukami prezrieť“ nádherné exponáty slovenského vtáctva rôznych druhov. Ľudia, ktorý nikdy nedržali labuť, orla, drozda či sýkorku, tak majú jedinečnú možnosť presvedčiť sa na vlastné oči a ruky o veľkosti, majestátnosti a kráse nášho vtáctva, či detailne preskúmať celé ich telo.

Vstupné:
deti: 0,17 €
dospelí: 0,50 €
nevidiaci zdarma

Fotogaléria k výstave:

odkaz na stránky www.blindfriendly.sk - tento web spĺňa štandardy prístupného sídla

Ďakujeme

LIONS club Žilina

Mesto Žilina

JUKOP – Canon servis

MY Žilinské noviny

Žilinský komunitný fond

OPTIK J a Š

Carrefoure Žilina

HM TESCO Žilina