http://www.unss.sk/


Aktuality

Zdravotne postihnutým život chutí

Asi deväťdesiat účastníkov prijalo napriek veľkej horúčave pozvanie na štvrtý ročník Športového dňa zdravotne postihnutých osôb. Uskutočnil sa v sobotu 27. júla. Účastníkmi boli predovšetkým členovia miestnych združení zdravotne postihnutých.

V areáli Hotela Lodenica účastníkov privítal v úvode zástupca primátora mesta Milan Kružliak. Liptovský Mikuláš patrí medzi tie samosprávy, ktoré pristupujú k zdravotne postihnutým, ich potrebám či aktivitám viac ako otvorene. Účastníci športového dňa si pozreli aikido exhibíciu Budo klubu. V našom meste existuje už dvadsať rokov. Potom si zmerali sily v desiatich disciplínach. Hodom šípok počnúc, slalomom pomedzi kužele so slepeckou palicou a zaviazanými očami pokračujúc a hmatovou identifikáciou končiac.

Dôležitejšie ako športové výkony však bola dobrá nálada a stretnutie ľudí, ktorí si majú čo povedať. Na záver sa všetci posilnili grilovanou klobásou. Bodkou za všetkým bolo vyhlásenie víťazov a odovzdanie cien. Súťažilo sa v štyroch kategóriách - vozičkári, ženy, muži a deti.

Športový deň zdravotne postihnutých občanov spoločnými silami za podpory mesta Liptovský Mikuláš pripravili Zväz postihnutých civilizačnými chorobami, Slovenský zväz telesne postihnutých, Spoločnosť psoriatikov a atopikov SR, Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska, Kardioklub, Klub sclerosis multiplex a Back-Fit – regeneračné centrum chrbtice.

Zdravotne postihnutým život chutí Zdravotne postihnutým život chutíodkaz na stránky www.blindfriendly.sk - tento web spĺňa štandardy prístupného sídla

Ďakujeme

LIONS club Žilina

Mesto Žilina

JUKOP – Canon servis

MY Žilinské noviny

Žilinský komunitný fond

OPTIK J a Š

Carrefoure Žilina

HM TESCO Žilina