Showdown – Žilinčan Dušan Milo získal putovný pohár primátora Brna

Vynikajúcim úspechom sa skončil výjazd žilinských showdownistov z mestského športového klubu aplikovaného stolného tenisu pre slabozrakých a nevidiacich športovcov do Brna.

MŠK Žilina B sa 20. októbra ako jediný klub zo Slovenska zúčastnil na silno obsadenom turnaji jednotlivcov. Do play-off postupovali prví dvaja. V konkurencii hráčov a hráčok viacerých tímov z Prahy, Olomouca, Ostravy a usporiadateľského Brna sa napokon víťazom stal Žilinčan Dušan Milo a zároveň získal putovný pohár primátora mesta. V trojčlennej finálovej skupine mal ťažkých súperov – minuloročného víťaza Ľuboša Zajíca a silného Pavla Michelfeita z domáceho oddielu. Ich vzájomné zápasy boli až neskutočne vyrovnané, všetky sa skončili pomerom 2:1 a každý z hráčov získal po štyri body. Situácia bola napätá až do konca záverečného duelu, až do poslednej odohratej loptičky. Nakoniec sa muselo spočítavať celkové skóre, ktoré rozhodlo o jednu jedinú loptičku v prospech žilinského borca.

Radosť z víťazstva bola nečakaná, ale o to spontánnejšia. Kto najmenej čakal prvenstvo, napokon v záverečnom účtovaní získal najviac – fantastický triumf. Ďalší z nášho klubu aplikovaného stolného tenisu Miroslav Husár bol v konečnom poradí na solídnom 8. mieste, Evka Kosíková na 15. a Ladislav Dubovan na 20. mieste. Za vzornú reprezentáciu nášho klubu, ale i mesta Žilina patrí týmto handicapovaným športovcom veľké srdečné poďakovanie. Takisto aj rozhodcom Helenke Šidlovej a Petrovi Ďuroškovi, ktorí sprevádzali uvedených hráčov na vydarenom podujatí a výborne zorganizovanom turnaji. Organizátori si za jeho perfektne zvládnutý a plynulý priebeh takisto zaslúžia jednotku.

Čítajte viac: http://duroska.blog.sme.sk/c/310020/Showdown-Zilincan-Dusan-Milo-ziskal-putovny-pohar-primatora-Brna.html#ixzz2AOK5KZiO