Viete, kde sa zatúlali zrakáči z Kysuckého Nového Mesta v roku 2023

Plavba plťou po Váhu
Deň 12.09.2023 bol dňom zrazu 12 členov ZO KNM s cieľom zažiť vyhľadávanú turistickú atrakciu neďaleko v Strečne. Tradičná plavba na drevenej plti dolu Váhom, našej najdlhšej rieky na Slovensku, ponúkla veľmi pekný zážitok. Obhliadnuť bolo možné legendárne skaly Margita a Besná, ktoré sú známe svojim príbehom a kaskádami.. Rovnako je to miesto, najkrajší úsek, jediné miesto na Slovensku, z ktorého je možné vidieť dva hrady z rieky súčasne –vľavo hrad Strečno a vpravo Starý hrad. Plavba pozdĺž 4 riečnych meandrov, z ktorých najväčší je riečny Domašinský meander, náš slovenský unikát, prírodná pamiatka, v ktorej platí stupeň ochrany číslo 4. Ide o najväčší prírodný výtvor v Národného parku Malá Fatra. A čo je ten meander? Odchýlka vodného toku od priameho smeru vo forme oblúka. Názov je odvodený od pomenovania rieky Malandros v Turecku. Pre zaujímavosť čas plavby cca 1 hodinka bola akurát. V dĺžke 7 km zvládnuteľná bez väčšieho adrenalínu. Akcia bola hodnotená jednoznačne ako vydarená.

Voda, čo nás drží nad vodou.
Jednodňový rekondičný pobyt v Turčianskych Tepliciach dňa 7.10.2023 bol ideálnou akciou, ktorá v chmúrnom jesennom období zregenerovala nielen telo, ale aj ducha. Zorganizoval ju výbor ZO Kysucké Nové Mesto pod vedením pána Milana Antala. Na miesto určenia sa prihlásení členovia dopravili vláčikom. Súčasťou pobytu bolo samozrejme dobré jedlo a vstup do Aquaparku. A tak o zábavu a pohodu bolo opäť dobre postarané. Sem-tam ten nejaký ten fór či dobrý vtip pána Antala pozdvihol náladu tým správnym smerom.

Nie je kapustník ako kapustník
Za zmienku stojí súťaž zvaná Najlepší kysucký kapustník zoorganizovaná ZO ÚNSS KNM v rámci konania členskej schôdze dňa 15.11. 2023 v Kultúrnom dome KNM. Súťaže sa zúčastnilo 6 členov . Ceny získali pani Jana Hvolková a pani Anna Keblúšková.
A ako upiecť ten naj? Recept vám možno prezradia naše tety, ale všetko je len a len vo vašich rukách a na vašej šikovnosti. Slinky sa zbiehajú a tak dobrú chuť a do skorého videnia.